Świece sojowe – zrób to sam. Albo pozwól, żeby ktoś zrobił je dla Ciebie

Produkowanie własnych świec w domu, to coraz popularniejsze hobby. Wiele osób, decydując się na własnoręczne robienie świec, jako główny ich komponent wybiera wosk sojowy. Świece sojowe są ekologiczne i łatwe w wykonaniu. W jakie elementy należy się zaopatrzyć, by domowa produkcja świec sojowych była łatwa i przyjemna?

Aby wykonać świece sojowe w domu, należy zaopatrzyć się następujące produkty:

– wosk sojowy 

– knoty

– pojemnik do topienia wosku

– odpowiednie słoiczki.

Elementy dodatkowe

Wymienione elementy to absolutna podstawa tego, co potrzebne jest do wykonania sojowych świec w domu. By jednak wykonywanie takich świec było jeszcze łatwiejsze, warto zaopatrzyć się również w inne elementy. Przydatne będą specjalne patyczki – by usztywnić knot, oraz drewniane klipsy – by jego końcówka cały czas wystawała ponad powierzchnię wosku.

Przydadzą się również zapachowe olejki, oraz elementy ozdobne.

robienie świec sojowych

Kup gotowy zestaw

Samodzielne komponowanie odpowiednich elementów może być trudne. Warto zwrócić uwagę na gotowe, dostępne w sprzedaży zestawy do tworzenia świec. Zestaw do robienia świec sojowych (https://topwosk.pl/pl/c/Zestawy-DIY-do-swiec/36) może zawierać od kilku do nawet kilkunastu elementów. W wersji podstawowej zawiera wosk sojowy, knoty,  słoiczki oraz olejki. Zakupić można jednak również zestawy zawierające dodatkowo drewniany przyrząd do mieszania wosku, metalowe naczynie z uchwytem służące do roztapiania wosku, a nawet termometr specjalnie przeznaczony do mierzenia jego temperatury.

Pożądany prezent 

Samodzielnie wykonane świece są oczywiście świetnym pomysłem na upominki dla najbliższych, znakomitym pomysłem jest jednak również podarowanie samego zestawu. Zestawy do samodzielnego robienia świec mają różną rozpiętość cenową, dlatego też w zależności od tego, jaki zestaw do robienia świec sojowych wybierzemy, może to być prezent na wiele różnych okazji.