Olejek zapachowy do świec sojowych – który wybrać, żeby się nie sparzyć?

Wyrób własnych świec sojowych to wspaniała przygoda i hobby, które gwarantuje niezwykłą radość. Podstawą wyrobu zapachowych świec sojowych są odpowiednie olejki zapachowe. Liczy się nie tylko piękny aromat, ale i właściwości danego olejku eterycznego. Których olejków można bezpiecznie użyć? Jak dodać olejki eteryczne do wosku?

Które olejki eteryczne nadają się do świec sojowych? 

Najważniejszym kryterium doboru olejku eterycznego jest jego temperatura zapłonu. Powinna być ona wyższa od temperatury topnienia wosku. Należy pamiętać, że naturalna temperatura zapłonu olejków eterycznych może wynosić od 30 do 120 stopni C. Najbezpieczniej do wyrobu świec DIY jest używać olejków zapachowych powyżej 70 stopni C. W ten sposób ma się pewność, że temperatura zapłonu przewyższa temperaturę topnienia wosków sojowych, która utrzymuje się na poziomie 42-48 °C. 

Olejki zapachowe do świec sojowych

Do bezpiecznych przy wyrobie świec sojowych olejków eterycznych dostępnych na stronie https://topwosk.pl/pl/c/Zapachy-do-swiec/25 zalicza się m.in.:

  • Olejek lawendowy – pięknie łączy się z trawą cytrynową i cynamonem, neutralizuje zapach tytoniu
  • Olejek drzewa różanego – doskonale pachnie w połączeniu z olejkami cytrusowymi, pomaga złagodzić bóle głowy
  • Olejek paczulowy – najlepsze związki tworzy z szałwią i cedrem, działa antydepresyjnie
olejek zapachowy do świec lawendowy

Kiedy dodać olejki eteryczne do wosku sojowego?

Olejki zapachowe do świec sojowych należy dodawać w połowie produkcji DIY. Gdy wosk sojowy rozpuści się w kąpieli wodnej i stanie się transparentny, należy wyjąć naczynie z wody. Cały czas mieszając, trzeba ostudzić wosk do ok. 55-60°C. Później wystarczy postawić zlewkę na wadze, wcisnąć przycisk TARA i odważyć wybrany olejek eteryczny. Na koniec należy dokładnie wymieszać połączone składniki. To już prawie koniec, po odczekaniu aż masa ostygnie w słoiczku, otrzyma się własnoręcznie wykonaną świecę sojową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *