Czy warto postawić na garnki emaliowane?

W Polsce jak i zresztą na całym świecie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się garnki Silit emaliowane, które biją rekordy sprzedaży. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety tych garnków i czy rzeczywiście warto wydać na nie pieniądze.

Nowoczesne garnki Silit emaliowane

Garnki emaliowane produkowane są zazwyczaj z wysokiej jakości blachy stalowej, a emaliowanie jest jedynie specjalistyczną techniką zdobienia wyrobów metalowych. W produkcji emaliowanych garnków Silit: https://ostry-sklep.pl/garnki-silit używa się sproszkowanych materiałów. Mowa tutaj między innymi o piasku, kredzie, pigmentach i specjalnych topników. Dużą zaletą garnków emaliowanych jest to, że można je idealnie dopasować do wystroju kuchni, ponieważ oferują bardzo szeroki wachlarz barw i ciekawych wzorów. Duża zaletą garnków emaliowanych jest także to, że są one bezpieczne dla środowiska i zdrowia. Do plusów należy zaliczyć również przystępną cenę i stosunkowo niewielką wagę.

Jakie minusy

Garnki emaliowane posiadają oczywiście nie tylko plusy, ale również kilka minusów o których należy zawsze pamiętać. Po pierwsze wiele potraw bardzo łatwo przywierać będzie do dna i ścianek. Garnki emaliowane można również stosunkowo łatwo zniszczyć. Nawet najlepsza emalia może się wycierać i odpryskiwać.