Plafony wracają do wnętrz

Coraz więcej osób w ostatnim czasie chętnie kupuje różnego rodzaju plafony i plafoniery do swoich wnętrz. Producenci oświetlenia wychodząc klientom naprzeciw tworzą nowoczesne, modne plafony, które idealnie sprawdzają się w designerskich pomieszczeniach. Można dostać je w bardzo wielu sklepach stacjonarnych i internetowych w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Na jaki nowoczesny plafon warto postawić?

Do nowatorskich, designerskich wnętrz warto wybrać nowoczesny plafon o niestandardowym wyglądzie. Wszelkie okrągłe, mleczne modele już dawno przestały być modne i teraz mają godnych zastępców w postaci kwadratowych, prostokątnych plafonów, które występują w bardzo ciekawych wersjach kolorystycznych. Czarne, srebrne i złote plafoniery są bezapelacyjnie na topie.

Ile warto wydać na taki plafon?

plafon

W sklepach z oświetleniem można znaleźć dość sporo rozmaitych plafonów, które dopasują się do wielu pomieszczeń (nie tylko tych nowoczesnych, ale i tradycyjnych). Najczęściej klienci wybierają je do klimatycznych kuchni, przytulnych salonów, klasycznych łazienek oraz do takich miejsc jak: garaże, kotłownie czy spiżarki. Do tych ostatnich pomieszczeń warto wybrać modele tańsze, które mają prosty kształt i nie posiadają zbyt wielu ozdobników. Do salonów, sypialni i jadalni dobrze jest jednak postawić na bardziej eleganckie, stylowe modele, których ceny wahają się od około 200 zł do nawet 500 zł. Plafoniery świetnie spisują się także na zewnątrz. Dzięki nim można bowiem dobrze oświetlić balkony, tarasy oraz różnego rodzaju altany.