Na jaki kubek termiczny warto się zdecydować?

Kubki termiczne są jednymi z częściej poszukiwanych przedmiotów. Te wyjątkowo popularne gadżety chętnie wybierają zarówno osoby chcące nosić w nich kawę do pracy, jak i podróżnicy planujący dalekie wyprawy. Tego typu akcesoria mogą posiadać równie korzystne właściwości jak termosy na gorące napoje. Charakteryzują je jednak mniejsze rozmiary i bardziej poręczna budowa. W tej kategorii przedmiotów odnaleźć można wiele różnorodnych modeli. Jak wybrać kubek termiczny, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika?

Jaką pojemność wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad doborem odpowiedniej pojemności kubka. Standardowe modele mieszczą ok. 250 – 300 ml napoju. To wygodne rozwiązanie, jeśli poszukuje się kubka, który będzie noszony na co dzień do pracy. Zamierzając kupić akcesorium, w którym zmieści się odpowiednia ilość herbaty na całodniową wycieczkę, warto zdecydować się na kubek o pojemności 600 – 700 ml. Zaleca się pamiętać, że pojemność jest również związana z wielkością akcesoriów. Kubki powinny być przede wszystkim poręczne i łatwe do umieszczenia w torebce lub plecaku. Dlatego lepszym rozwiązaniem może okazać się dokładne przemyślenie tego, jaka pojemność będzie odpowiednia, niż kupowanie dużego akcesorium na zapas.

Jak długo kubek trzyma ciepło?

Najbardziej popularne modele umożliwiają utrzymanie wysokiej temperatury napoju przez ok. 12 godzin. To korzystne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. W tym czasie ciecz staje się nieco chłodniejsza, jednak dopiero pod koniec określonego przedziału czasowego jej temperatura osiąga ok. 30 stopni. Osoby, które planują używać kubka wyłącznie jako alternatywy dla jednorazowych opakowań mogą wybierać gadżety, które zachowują pożądaną temperaturę przez 5-6 godzin. Wśród wyjątkowych egzemplarzy pojawiają się takie, które utrzymują ciepło przez półtorej doby.

Inne ważne aspekty

Poszukując odpowiedniego kubka, zaleca się zwrócić uwagę na jego szczelność. Wyjątkowo ważne jest to, aby akcesorium nie przeciekało. Dzięki bogatej ofercie różnorodnych designów można również dopasować wzór gadżetu do własnego gustu.