Plafony wracają do wnętrz

Coraz więcej osób w ostatnim czasie chętnie kupuje różnego rodzaju plafony i plafoniery do swoich wnętrz. Producenci oświetlenia wychodząc klientom naprzeciw tworzą nowoczesne, modne plafony, które idealnie sprawdzają się w designerskich pomieszczeniach. Można dostać je w bardzo wielu sklepach stacjonarnych i internetowych w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Czytaj dalej „Plafony wracają do wnętrz”

Skandynawskie ozdoby i ich jakość

Ozdoby na styl skandynawski to opcja, która pasuje do większości pomieszczeń. Od lat, moda na zdobienie domów i mieszkań w ten sposób rośnie, co oczywiście powoduje, że skandynawskie ozdoby do domu można kupić w różnych miejscach i w różnych cenach. Gdzie warto kupować takie ozdoby? Czy wszystkie dekoracje do domu w stylu skandynawskim są warte uwagi?

Czytaj dalej „Skandynawskie ozdoby i ich jakość”

Modne obrazy do każdego wnętrza

Każde pomieszczenie wygląda lepiej, kiedy jest w jakiś sposób ozdobione. Nienagannie wykończone ściany to nie wszystko. Aby pokój przyciągał swoim charakterem, niezbędne są ozdoby – na przykład obrazy.

Obraz na płótnie Marilyn Monroe i inne

Płótno jest jednym z najbardziej ponadczasowych materiałów, jakie widział świat. Zawsze wygląda elegancko i pasuje właściwie do każdego pomieszczenia. Odpowiednio dopasowany obraz na płótnie stanowi ozdobę, która przyciąga wzrok i nadaje pomieszczeniu nienagannego charakteru.

Jedną z najbardziej ponadczasowych propozycji jest obraz przedstawiający aktorkę Marilyn Monroe. Dodaje pomieszczeniu eleganckiego, stylowego wyglądu, a przy tym nie przytłacza go i nie sprawia, że wpisuje się w jakiś schemat. Ten wzór jest niezwykle uniwersalny i odpowiednio dopasowany, sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu nowoczesnym, jak i nieco bardziej klasycznym.

Wygoda i styl w jednym

Gotowe do powieszenia obrazy to świetna opcja. Wystarczy wyposażyć się w narzędzia do jego zamocowania i piękne wnętrze może być gotowe w kilka minut. Później – równie łatwo przemieścić taki obraz.

Przestawiający Marilyn Monroe obraz na płótnie z Galerii Plakatu jest elegancki i stylowy. W odcieniu sepii lub czerni i bieli świetnie sprawdzi się w prostych pomieszczeniach w skandynawskim stylu.

Wielobarwny obraz w stylu obrazkowym – może być świetną opcją między innymi do nowoczesnych, prostych w stylu pokoi. Dopasowany do ich kolorystyki, będzie świetnym uzupełnieniem i sprawi, że będzie się chciało wracać do tego pokoju.

Jak dziś wyglądają wnętrza naszych domów?

Nowoczesny styl wystroju mieszkań wciąż jest w modzie, jednak wydaje się, że pomału zostaje zastępowany czymś innym. Chodzi tutaj o styl mieszany, łączący elementy nowoczesne i staromodne.

Styl skandynawski w Polsce

Jakiś czas temu wielką popularność zyskał w naszym kraju styl skandynawski. Charakteryzuje się on surowością barw mebli i ścian. Ponadto, we wnętrzach w stylu skandynawskim bardzo dużo jest metalowych i szklanych dodatków.

Warto jednak zauważyć, że coraz częściej wnętrza w stylu typowo skandynawskim wzbogacane są elementami, które z tym stylem nie mają właściwie nic wspólnego. Są to różnego rodzaju drewniane elementy, takie jak niewielkie krzesła, czy stoliki kawowe. Warto zauważyć, że generalnie drewno nie jest zbyt często wykorzystywanym materiałem jeśli chodzi o wystrój w typie skandynawskim.

Nowoczesne meble z tradycyjnych materiałów

Tym co często można zauważyć w polskich domach są również nowoczesne meble wykonane z tradycyjnych materiałów. Jako przykład warto tu przywołać meble z palet do salonu, które wykonane są z bardzo tradycyjnego materiału jakim jest drewno, jednak niewątpliwie są to meble nowoczesne, z których nawet na początku tego wieku praktycznie nikt jeszcze nie korzystał.