Jak wybrać trwałą i praktyczną keksówkę?

Kompletując wyposażenie kuchni, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie formy do wypieków okażą się najlepszym wyborem. Wśród wielu rodzajów wyspecjalizowanych akcesoriów pojawiają się również uniwersalne modele, takie jak keksówki. W tych podłużnych blaszkach upiec można nie tylko ciasta, ale również pasztety, chleb i zapiekanki. Poszczególne modele tworzone są z różnych materiałów. Jak wybrać keksówkę do swojej kuchni?

Na co zwrócić uwagę?

Poszukując odpowiedniego modelu, należy zastanowić się nad tym, jakie potrawy będą w nim pieczone. Warto pamiętać o tym, że chleb na zakwasie można przyrządzać tylko w formach ceramicznych i szklanych. Zaleca się również zwrócić uwagę na łatwość użytkowania. Popularne modele metalowe, choć posiadają wiele zalet, muszą być za każdym razem nacierane tłuszczem. Wśród różnorodnych egzemplarzy odnaleźć można formy, z których wyjątkowo łatwo wyjmuje się wypieki. Jaką keksówkę wybrać, aby przyrządzanie potraw było możliwie najbardziej wygodne?

Wyjątkowo korzystne rozwiązania

Do cenionych form zalicza się między innymi keksówki stalowe wyposażone w powłokę nieprzywierającą. Dzięki pokryciu wnętrza teflonem, jedzenie nie przypala się, a jego wyjęcie nie stanowi wyzwania. Należy jednak uważać, aby nie uszkodzić ochronnej warstwy ostrymi narzędziami. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakup modelu z wyjmowanym dnem. Dzięki możliwości rozpięcia ścianek, do wyjmowania ciasta nie trzeba wykorzystywać żadnych przyrządów.

Rosnącą popularnością cieszą się formy silikonowe. Takie akcesoria są wyjątkowo łatwe w użyciu. Również ich czyszczenie nie sprawia problemów. Dzięki swojej miękkości i elastyczności mogą być przechowywane na wiele sposobów. Chętnie wybierane modele to również keksówki ceramiczne. Wykorzystując naturalny materiał, nie trzeba obawiać się ewentualnej emisji szkodliwych związków chemicznych podczas pieczenia. Te trwałe akcesoria umożliwiają przyrządzenie wielu różnorodnych potraw. Forma dopasowana do zapotrzebowania domowników z pewnością okaże się korzystnym wyborem.