Jak prawidłowo wybrać zielony dywan do domu?

Zielone dywany stanowią bardzo ciekawy dodatek do pomieszczeń w domu, czy mieszkaniu. Mnogość odcieni, w jakich występują sprawia, że każdy powinien znaleźć sobie coś dla siebie. Czasem jednak wybór dywanu o właściwym kolorze, w odpowiedni sposób komponującym się z resztą pokoju, może sprawiać pewien problem. Jest tak zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w aranżacji wnętrz i łączeniu ze sobą różnorodnych elementów.

Zielone dywany – do jakich pokojów?

Dywany o takiej barwie bardzo dobrze sprawdzą się jako miły akcent w wielu pomieszczeniach. Dywan w odcieniu morskiej zieleni świetnie wpasuje się do łazienki, której podłogę pokrywają kafelki o jasnej barwie – białej, kremowej, czy beżowej. Dywan o kolorze ciemnozielonym będzie z kolei dobrze współgrał z barwą paneli z prawdziwego, naturalnego drewna. Sprawdzi się on zatem przykładowo w salonie, czy przedpokoju. Dla osób bardziej odważnych i tych lubiących eksperymenty, można pokusić się również o wstawienie zielonego dywanu do kuchni. Jest to jednak dosyć ryzykowny krok, gdyż łatwo może on w takich warunkach zabrudzić, co sprawia, że dywany, zwłaszcza te z długim włosiem, nie nadają się do tego pomieszczenia. Dużo lepszym pomysłem będzie natomiast umieszczenie takiego dywanu w jadalni. Kolor zielony kojarzy się z naturą i przywodzi na myśl spokój i harmonię, co z pewnością umili spożywanie wspólnych posiłków.

Na co uważać przy wyborze takiego produktu?

Niestety, mimo że zielony dywan posiada wiele zalet, jego wybór może wiązać się z pewnymi wątpliwościami. Jedną z głównych jest to, czy dany odcień zieleni będzie pasował do umeblowania i szaty kolorystycznej pokoju, w którym ma się znajdować. Obraz, jaki tworzony jest w głowie osoby, która widzi taki dywan w ładnie zaaranżowanej sklepowej scenerii, może nijak nie odpowiadać rzeczywistości, gdy produkt zostanie przeniesiony do domu kupującego. Warto wobec tego wybrać się na zakupy z osobą bardziej doświadczoną w tym temacie, która pomoże dokonać właściwego wyboru.