Jak dziś wyglądają wnętrza naszych domów?

Nowoczesny styl wystroju mieszkań wciąż jest w modzie, jednak wydaje się, że pomału zostaje zastępowany czymś innym. Chodzi tutaj o styl mieszany, łączący elementy nowoczesne i staromodne.

Styl skandynawski w Polsce

Jakiś czas temu wielką popularność zyskał w naszym kraju styl skandynawski. Charakteryzuje się on surowością barw mebli i ścian. Ponadto, we wnętrzach w stylu skandynawskim bardzo dużo jest metalowych i szklanych dodatków.

Warto jednak zauważyć, że coraz częściej wnętrza w stylu typowo skandynawskim wzbogacane są elementami, które z tym stylem nie mają właściwie nic wspólnego. Są to różnego rodzaju drewniane elementy, takie jak niewielkie krzesła, czy stoliki kawowe. Warto zauważyć, że generalnie drewno nie jest zbyt często wykorzystywanym materiałem jeśli chodzi o wystrój w typie skandynawskim.

Nowoczesne meble z tradycyjnych materiałów

Tym co często można zauważyć w polskich domach są również nowoczesne meble wykonane z tradycyjnych materiałów. Jako przykład warto tu przywołać meble z palet do salonu, które wykonane są z bardzo tradycyjnego materiału jakim jest drewno, jednak niewątpliwie są to meble nowoczesne, z których nawet na początku tego wieku praktycznie nikt jeszcze nie korzystał.