Dywan do sypialni — właściwy rozmiar i kształt

Sypialnia to prywatna część domu, w której można w pełni odpocząć od codziennej pracy, zdrowo się wyspać. Dlatego też pokój powinien być szczególnie przemyślanie urządzony. Dotyczy to również dywanu, dlatego ważne jest, aby wybrać ten właściwy. W przeciwnym razie ostateczny obraz wnętrza zostanie zepsuty.

Rozmiar dywanu do sypialni

Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni dywan do sypialni pod względem wymiarów. W przeciwnym razie odbiór pomieszczenia zostanie zepsuty. Tutaj należy kierować się obwodem pokoju lub łóżka. Wszystko zależy od tego, jaki cel ma właściciel sypialni — strefowanie pomieszczenia czy jego całkowite wykończenie.

Jeśli istnieje pragnienie, aby przydzielić strefę snu (łóżko), krzesła, trzeba wziąć dywan o takiej wielkości, żeby jego krawędzie na 40-70 cm wystawały spod mebli. Najczęściej eksperci wolą położyć dywanik pod łóżkiem, tak aby wystawał z trzech stron łóżka. Dzięki temu osoba, która wstaje z łóżka, może chodzić boso po miękkim materiale.

W przypadku pomieszczeń o małym obwodzie lepiej jest kupić dywan na prawie całą podłogę. Należy go jednak ułożyć w taki sposób, aby odległość od cokołu do krawędzi przykrycia nie była mniejsza niż 30 cm.

Wybór kształtu dywanu

Standardowe kształty geometryczne (kwadrat, prostokąt) są nadal popularne wśród producentów tkanin. Jednak eksperci postępują i dziś oferują konsumentowi produkty o okrągłych, owalnych lub wielokątnych kształtach.

Sypialnię z kątami prostymi doskonale udekoruje kwadratowy lub prostokątny dywan. Zmniejsza też nieco nadmierną miękkość pomieszczenia, jeśli jest ono zdominowane przez opływowe, zaokrąglone meble.

Można położyć okrągłe dywany do sypialni, w której dominują kąty proste, linie, ale wtedy ich kształt będzie musiało równoważyć takie samo lustro przy toaletce, a także lampki nocne z okrągłymi abażurami.

Jeśli chodzi o owcze skóry, są one ciekawie układane po obu stronach łóżka lub z boku pufy nocnej przy podnóżku.

Dywany do sypialni dostępne na stronie SklepEureka.pl.